Dejligt og vedligeholdt feriehus der ALTID er opvarmet og poolen lige til at hoppe i - vil du ha Pool, Spa, Sauna, Aircondition, Digital SMART TV, DRTV, SatTV, Gratis internet, Alt i hvidevarer, Opvarmning via lavenergi, 2 badeværelser. Masser plads - så det her du skal holde din luksusferie til billige penge. Huset er nøglefrit, dvs. du kører direkte til huset med din dørkode - ingen spildtid. Der er installeret varmepumpe og huset er dermed energibesparende og på de varme sommerdage er der ligeledes aircondition.
PS: da bookingkalender og pris på denne hjemmeside ikke opdatere automatisk med online booking sider, vil jeg bede om at I kontakter ejer evt. på tlf. 20 22 55 28 da booking og priser kan mangle en opdatering.
Om Huset:
Lækkert feriehus i træ der er yderst vedligeholdt og moderniseret på hele 154 m2 med swimmingpool, spa og sauna, beliggende på en ugenert læfyldt naturgrund. Til huset hører et stort terrasseareal med havemøbler. Indvendig ludbehandlede trævægge og lofter. Gulvene er dels med klinker og tæpper i værelser - alle klinkegulve i huset er med gulvvarme.
Swimming-Pool med bølge anlæg.
Den dejlige store tropiske pool-afdeling er placeret i forlængelse af stuen og er med 2-pers. spa, 20 m2 stor swimmingpool (1,3 m dyb) og herfra direkte forbindelse til badeværelse med bruseniche samt sauna til de kolde vinterdage. Swimming poolen har et trænings anlæg du kan aktivere og ligger og svømme uendeligt i bølger - kom og prøv kræfter med det :)
Køkken/Stue.
Det nyere køkken i lys birketræ er kombineret med opholdsstuen og er udstyret med alt i hårde hvidevarer incl. fryser, mikrobølgeovn og opvaskemaskine. Opholdsstuen er indrettet med brændeovn, 46" SMART TV med USB, HDMI, digital parabolreciever, stereoanlæg, aircondition og selvfølgelig gratis trådløst internet. Fra stuen er der adgang til nyere stort badeværelse hvor man også har vaskemaskinen samt tørretumbleren. Af andet udstyr i huset kan nævnes: solarium, barneseng, barnestol, pool-legetøj mm.
Soveværelser.
Huset er indrettet med 4 soveværelser med gode boxmadras-dobbeltsenge og alle med 7 cm latex skum topmadrasser. I 2 af værelserne kan dobbeltsenge ændres til 2 enkeltsenge.
Udenfor.
I den lukkede have skal du om i hyggekrogen hvor hele familien kan sidde rundt om bålfadet og lave snobrød, griller pølser eller bare nyder et glas rødvin medens fuglene synger. Endvidere er der gynger og sandkasse til børnene og masser plads til bilerne på husets parkerings areal.
Området.
I skal en tur op til Center bygningen (en lille km) Her er der masse faciliteter til børnene og minigolf mm., købmand med et pænt udvalg og en hyggelig lille cafe med mange gode retter - Google Jegum Cafe Ferieland og læs om menukortet og aktivitetskalenderen.
Der er få kilometer til feriebyerne Blåvand, Vejers, Henne Strand, alle med fantastiske badestrande, unikke forretninger og dejlige hyggelige spisesteder bl.a. Henne Kirkeby Kro med flere Michelin-stjerner.
Området byder også på masse andre aktiviteter for både børn og voksne f.eks. golf, minigolf, tennis, beachvolley, boldbaner, ridning, sommerland, skinnecykler, fiskesøer, cykeludlejning og meget mere..
Et virkeligt skønt feriehus med masser af plads, som rummer alle muligheder for en vellykket ferie på alle årstider. Et hus som er velegnet til såvel 1 som 2 familier.
En ferie stor som lille i dette hus vil du ikke fortryde.
Vær opmærksom derude!
Der hersker ufine metoder på ferieudlejningsområdet ved at huse og ejer slet ikke eksistere. Jeg sender gerne ejer oplysninger på huset i form af ejendomsskatteskema så I kan undersøge mit navn og bopæl. Betales der via mobilpay vil I endvidere se mit navn oplyst.
Venlig Hilsen Ejer
Generelt: Husareal er 154 m2. Bygget i 1992. Moderniseret i 2018. 1900 m2 grund. 2 toilet. 4 soveværelser. (2 x dobbeltsenge,4 x enkeltsenge)
Multimedier: Gratis internet, Trådløst internet (WiFi), TV, Parabol, TV-antenne, Dansk DR1, Andre danske TV-kanaler, Norske TV-kanaler, Svenske TV-kanaler, Tyske TV-kanaler, Hollandske TV-kanaler, Engelske/Amerikanske TV-kanaler, Franske TV-kanaler, Spanske TV-kanaler, DVD-afspiller, Videoafspiller, CD-afspiller, Radio
Udstyr til børn: Baby højstol, Babyseng, Barnestol, Gynge, Sandkasse, Tæt på legeplads
Andre aktiviteter: Bålplads, Fodboldmål, Håndboldmål, Badmintonbane
Der er endnu ingen indlæg i gæstebogen for denne feriebolig endnu. Har du tidligere lejet huset, så vær den første til at komme med en bedømmelse af ferieboligen.
Dette sommerhus har været udlejet privat her på portalen siden september 2003
Har du spørgsmål vedr. dette sommerhus, så kontakt den private udlejer direkte ved at skrive i kontaktfeltet nedenfor. Husk at angive din email-adresse.